W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają w trakcie wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.