Ukryte wady pojazdów używanych. O inspekcji auta przed zakupem

Ukryte wady pojazdów używanych. O inspekcji auta przed zakupem

Zakup auta używanego zazwyczaj połączone jest z pewnym ryzykiem – taki samochód jest rzecz jasna znacznie tańszy niż pojazd kupiony prosto z salonu, niemniej jednak może ukrywać różne uszkodzenia. Jak znaleźć sprawne auto i uniknąć strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – na co należy zwrócić uwagę?

Co roku mnóstwo Polaków myśli o nabyciu auta na rynku wtórnym, co pozwala na oszczędność nawet wiele tysięcy złotych w porównaniu do wozów kupowanych prosto z salonów. Transakcje tego rodzaju bywają nietrafione – zdarza się, że faktyczny stan techniczny pojazdu jest zatajony przez sprzedawcę, a skryte uszkodzenia wychodzą na jaw dopiero po jakimś czasie. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i znaleźć samochód na miarę naszych potrzeb? Przed transakcją najważniejsze jest wnikliwe zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Można to zrobić po VIN – z jego pomocą możemy sprawdzić, kto był właścicielem wozu, otrzymać informacje o uszkodzeniach pojazdu, potencjalnych wypadkach oraz jego przywłaszczeniach. Należy też zdiagnozować stan techniczny auta specjalistycznym sprzętem – ujawnia to ukryte wady.

Inspekcje samochodów przed zakupem – kto je wykona?

Nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie używanego pojazdu? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego sprawdzania stanu samochodu? W uniknięciu niemiłych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą wykonają wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu posiadają specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które wykorzystują np. do badania grubości lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do miejsca, w którym zaparkowany jest samochód, weryfikują numer VIN, sprawdzają, czy pojazd nie był skradziony, a po ukończonej inspekcji sporządzają wielopunktowy raport dotyczące stanu auta wraz z jego dokumentacją fotograficzną.