Szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo – cechy dobrego hostingu

Szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo – cechy dobrego hostingu

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – wybierz bezpieczeństwo i szybkość

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, szybki, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (VPS, w chmurze, współdzielony, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się niezawodny hosting?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się niewystarczającą jakością, a nierzadko zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była również stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana regularnie.