Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – zorganizuj je w sali zabaw

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – zorganizuj je w sali zabaw

Rocznica urodzin to jedna z niewielu okazji, które obchodzimy z nieustającą radością przez całe życie. Nikt jednak nie odnosi się do tematu imprezy urodzinowego z taką uciechą jak dzieci – wszystkie następujące urodziny to dla najmłodszych najciekawszy dzień w roku, którego oczekuje z niecierpliwością.

Organizacja urodzin – w mieszkaniu czy w centrum zabaw?

Pierwszym pomysłem rodziców jest na pewno to, że przyjęcie urodzinowe da się wyprawić w domu. Wiąże się to jednak z koniecznością własnoręcznego przyrządzenia smakołyków dla kilkulatków i ich rodziców, jak również zapewnienia rozrywek różniących się od tych, w jakich towarzysze dziecka partycypują w trakcie typowych odwiedzin. O ile organizacja urodzin, w których będzie uczestniczyć troje czy też czworo małych dzieci nie będzie wywoływać kłopotów, to już przy większej grupie zaproszonych, w domu średniej wielkości może nie być wystarczająco miejsca, aby rodzice i pociechy spędzili te kilka godzin wygodnie. Wynajem sali na urodziny w takich przypadkach może więc okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Czy warto organizować przyjęcie urodzinowe w sali zabaw?

Organizacja urodzin w centrum zabaw na sporo zalet. Co najważniejsze, nie ma potrzeby wcale martwić się kwestiami organizacyjnymi – smakołyki dla maluchów oraz zaproszenia na imprezę przyszykuje prowadzący salę, a opiekuni mogą posilić się ciastami i herbatą oferowanymi w kawiarence. W zależności od wybranej oferty w imprezie urodzinowej może uczestniczyć nawet do 30 dzieci, dla których absolutnie nie zabraknie przestrzeni, bo na czas trwania urodzin sala zabaw jest w pełni do dyspozycji małych gości. Czas zaproszonych wypełnią także atrakcje zaplanowane przez doświadczonego animatora. Możliwa jest również organizacja tematycznych urodzin, na przykład z motywami jednorożców, policyjnymi albo bajkowymi.