Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

W gabinetach kosmetycznych lub medycznych, w kuchniach, i fabrykach produkujących artykuły spożywcze niezwykle istotne jest utrzymanie całkowitej higieny. To wymusza nie tylko zastosowania restrykcyjnych procedur i korzystania ze środków dezynfekujących, ale także odpowiedniego wyposażenia. Meble oraz utensylia użytkowane w takich punktach nie powinny pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać łatwe i gruntowne mycie oraz odkażanie. Dlatego wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest higiena, zaleca się używać mebli ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej wykorzystuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w przetwórstwie spożywczym, gastronomii oraz piekarniach. W kuchniach restauracji czy stołówek stosuje się między innymi blaty,regały do przechowywania żywności i stoły. Poza nimi warto napomknąć o okapach i zmywakach, a także różnego rodzaju stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania wypieków. Optymalne wykorzystanie lokalu zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich wykorzystaniem urządzić ergonomiczną kuchnię nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla branży medycznej

Planując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze także pod uwagę potrzeby salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu wyjątkowo istotne są stoły i regały umożliwiające sterylne przechowywanie narzędzi oraz środków używanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym wobec sprzętu wykorzystywanego w gabinetach medycznych – umożliwiają zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i estetyczne.