Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Stal nierdzewna jest jednym z najpowszechniejszych materiałów, na co wpływ w głównej mierze mają jej właściwości. Właściwa selekcja składników stopu sprawia, że wytworzone z niej przedmioty nie są podatne na rdzę, z tego powodu mogą być używane przy złych warunkach atmosferycznych, a także w styczności z kwasami. W połączeniu z jej elegancką estetyką czyni to ze stali nierdzewnej świetny materiał do produkcji fragmentów mebli i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne w wilgotnym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły ogromną popularność – można znaleźć je zarówno na prywatnych posesjach, jak i budynkach publicznych. Cechy tego stopu okazują się w szczególności ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj zawilgotniałym otoczeniu, zatem nie wymagają intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój piękny wygląd. To dlatego bardzo dobrze współgrają z nowoczesnym designem. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie drewnianych fasad, przeszkleń oraz ozdobnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do nowoczesnych wnętrz

Stal nierdzewna to dobry materiał do tworzenia poręczy używanych we wnętrzach domów – przede wszystkim tych zaprojektowanych na nowoczesną, skandynawską modłę. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też ich szybkie czyszczenie niewymagające wykorzystania profesjonalnych środków i łatwość ich pielęgnacji. Wytrzymałość na rdzę powoduje prócz tego, iż z takiej stali można wykonywać mocne i eleganckie poręcze do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej czy drabinki do basenów.