Podstawa udanej inwestycji – usługi geologiczne

Podstawa udanej inwestycji – usługi geologiczne

Wznoszenie domu to niełatwe wyzwanie. Problemy zaczynają się jeszcze na etapie planowania inwestycji. Poza kwestiami formalnymi, musimy także pamiętać o zbadaniu gruntu w miejscu, w którym chcemy wybudować obiekt. Bardzo ważne są między innymi zawartość wilgoci w glebie, skład ziemi oraz jej twardość. Jak sprawdzić, czy teren pozwala na wzniesienie budynku, czy też konieczne są dodatkowe działania? Należy powierzyć to geologowi, który po przeprowadzeniu właściwych ekspertyz określi bezpieczeństwo danej budowy. Jak więc to zrobi? Jak wyszukać specjalistę, który oferuje usługi geologiczne najwyższej jakości?

Na czym opierają się usługi geologiczne?

Początkowym etapem podczas usług geologicznych będzie przeprowadzenie nawiertów. Pozwala to na wzięcie cząstek ziemi oraz wód znajdujących się pod ziemią i ich następne sprawdzenie w odpowiednich warunkach. Wyniki tych ekspertyz dużo mówią o tym, czy gleba pozwoli na budowę domu, czy też trzeba przeprowadzić jakieś działania. O tym, jak zbudowana jest gleba na działce mówią także rezultaty sondowania statycznego i dynamicznego, a zatem badań przeprowadzanych z użyciem specjalistycznego wyposażenia. Wszystkie wyniki powinny być zawarte w wykonanej następnie opinii.

Usługi geologiczne – kto przeprowadzi?

Powinniśmy przy tym pamiętać, iż takie badania powinny być przeprowadzone tylko przez geologa mającego właściwe uprawnienia. By je uzyskać i mieć prawo oferować usługi geologiczne, powinniśmy skończyć studia wyższe, co oznacza, iż wybierając geologa zyskujemy gwarancję, że usługi geologiczne dadzą wymierne skutki. Jeśli poza tym istotna jest dla nas również profesjonalna obsługa oraz krótkie terminy, warto zwrócić się o pomoc znajomych, którzy wcześniej zamawiali usługi geologiczne czy wyszukać opinie poprzednich klientów w internecie.