Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Nieszczelne okna plastikowe. Więcej informacji na serwismeteo.pl.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają dom przed zimnem i wilgocią, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]