Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Na http://brabis.pl dowiesz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług na ogół zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]