Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Najpopularniejsze usterki lodówek to zwłaszcza za małe temperatury, duży hałas i nieszczelność. Co ważne, tego typu usterki czasem wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy tylko przenieść lodówkę. Kiedy natomiast źródło usterki jest efektem zużycia części, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się trafionym pomysłem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Najbardziej zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są motor o sprężarka. Często ich źródłem okazuje się nieodpowiednie obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy wszak chować potraw ciepłych, a otwierając ją należy wiedzieć o tym, aby domknąć wnętrze. Jeśli chodzi o urządzenia dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Zbyt mała moc silnika rzutuje również na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Znacznie słuszniej zrobimy powierzając to serwisantów, otrzymując tak gwarancję na wykonane usługi.

Naprawa lodówek – koszty

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od typu usterki. Inną stawkę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu mogą być większe. Niemniej jednak cena serwisu popularnych usterek jest zdecydowanie niższa niż zakup nowego urządzenia.