Komu zlecić wykonanie audytu strony lub sklepu internetowego?

Komu zlecić wykonanie audytu strony lub sklepu internetowego?

Kliknij tutaj i dowiedz się, kto ma w swojej ofercie audyt sklepu internetowego.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt to kontrola przedsiębiorstwa, spółki czy firmy pod kątem wielu obszarów, między innymi organizacyjnych i finansowych, a także ocena perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze zacytowaną definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to skrupulatna analiza strony internetowej, sprawdzająca różne jej elementy, jak hierarchię nagłówków, kod strony, szybkość ładowania się witryny, meta opisy i tytuły i wiele innych aspektów. Poza samym wyliczeniem nieprawidłowości i błędów, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się również wskazówki co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada stronę internetową pod względem treści na stronie, zgodności ze normami W3C, użyteczności, jak również bezbłędności kodu. Dodatkowo sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, żeby wykryła ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co istotne – zaproponowała działania, które umożliwią ich naprawę.

Oznaki, iż warto zamówić audyt SEO

W internecie jest sporo narzędzi oraz stron, za pomocą których można szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadzić audyt SEO witryny. Zalety takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Wady? Całkiem sporo. Darmowe narzędzia lub też okrojone dema z ograniczaną funkcjonalnością, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już dostrzegą jakieś nieprawidłowości na stronie, to najczęściej nie wszystkie. Wiele błędów (przykładowo w kodzie) dostrzec można tylko podczas analizy wykonanej przez człowieka, a nie oprogramowanie.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję oczekuje się na ogół od tygodnia do blisko miesiąca. Czas na przygotowanie dokumentu powinien zostać wskazany w umowie zawartej z agencją, która zadeklarowała, że go sporządzi. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie newralgiczne problemy ukryte na stronie. Jeśli strona była uruchomiona na platformie pokroju Shoper czy Magento albo na otwartym szablonie, to problemów do poprawy może być mnóstwo. Jeśli witryna powoli się ładuje, a na ważne dla klienta frazy pojawia się daleko poza pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to także są to sygnały, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest odpowiednim pomysłem.

SEO audyt – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony uważnie

Uważnie wykonany audyt SEO może odkryć wiele błędów strony, najczęściej:

 • brak czy też nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (np. Google Search Console),
 • powody niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu witryny,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak metadanych,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość wczytywania się strony w wersji desktopowej i mobilnej

.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]