Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

catering kanapkowy, catering przekąski

Urządzenie nawet sporego przyjęcia nie jest trudne, o ile posiadamy wiele czasu na zakupy niezbędnych produktów, a także następnie samodzielne preparacja z nich smakowitych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to od razu, że powinno się rezygnować z pomysłu celebracji istotnego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food catering – umożliw gościom prowadzić luźną pogawędkę

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to oferta kierowana w głównej mierze do firm, jednakże decydują się na nią regularnie także różnorodne instytucje oraz osoby prywatne szykujące wykwintne spotkania. Polega ona na dostarczenie na event dań typu finger food, innymi słowy niedużych przekąsek, które da się spożyć bez zasiadania przy stoliku i bez użycia widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga też zastosowania talerzyka – to dosłownie przekąska na “jeden kęs”. Finger food to przede wszystkim koreczki, tartoletki owocowe oraz warzywne albo kanapki. Ten model cateringu rewelacyjnie sprawdza się na uroczystościach, gdzie organizatorom zależy na kontakcie zaproszonych gości. Pozwala on na uczestniczenie w długich pogawędkach, a przy tym nie sprowadza interakcji wyłącznie do osób usadzonych przy jednym stoliku.

Catering kanapkowy – jeden stół dla wszystkich gości

Zlecenie organizacji cateringu finger food zewnętrznemu podmiotowi ma sporo atutów, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się problemu z rozstawieniem stołów oraz stresu z usadzaniem gości bankietu. Dania oraz gorące i zimne napoje postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację eventów przede wszystkim w niedużych wnętrzach, gdzie wykorzystanie właściwej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering przekąskowy mimowolnie sprawia również, iż event ma mniej oficjalny, przyjemniejszy nastrój. Wypada uwydatnić, że menu z małych przekąsek jest w większości wypadków tańsze niż eleganckie kolacje, a jednocześnie daje więcej możliwości dopasowania ich do preferencji żywieniowych gości bankietu. Co najważniejsze, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko bywało główną komplikacją przy organizacji imprez w siedzibach firm.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]