Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w wypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne także dla pracodawców – umożliwiają np. sprawdzenie czy zatrudniony będący na zwolnieniu lekarskim faktycznie nie jest w stanie pracować lub czy informacje podane przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności winien mieć prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu jakich zagadnień może nam pomóc.

Prywatny detektyw – praca tylko z licencją

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. By legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać odpowiednią licencję, która wydawana jest po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby przystępujące do testu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów należących UE, minimum średniego wykształcenia oraz świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji. Warunkiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywa?

Największa część zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi kiedy podejrzewamy, że nasz partner nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka należycie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam również ustalić faktyczną wysokość dochodów byłego małżonka, co jest bardzo przydatne podczas spraw mających wyznaczyć wysokość zasądzonych alimentów.