Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Szukasz więcej informacji o lokalu na komunię w Krakowie? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj tu.

Impreza komunijna jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, jako że to na ogół pierwsza istotnie duża biesiada dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie zaproszonych w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste przypadki. Obiady z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet ponad setka gości, z tej przyczyny na ogół odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli planujemy wynająć najlepszą salę, powinno się wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczony dzień komunii. W okresie komunijnym dużym problemem może być także zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, stąd powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunie. Ważne jest też to, żeby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi więc oferować przepiękne, estetyczne pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, radzimy rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, np. zabawek militarnych czy quada.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]