Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Na https://janklusak.pl/oferta/coaching/ poznasz bezkonkurencyjną ofertę profesjonalnego coachingu

Kompletne wykorzystanie własnych możliwości może okazać się niełatwe. Czasem po prostu brak nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów bywają kwestie psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju przeciwności bywają niezmiernie dokuczliwe i praktycznie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich samodzielne jest często jest niemożliwe lub co najmniej niesamowicie trudne. Dlatego warto skorzystać z wiedzy specjalistów. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają współcześnie coache, w wielu casusach okazują się nader skutecznym instrumentem w przezwyciężaniu trudności blokujących drogę do realizacji zaplanowanych celów.

Coaching. Jakie zagadnienia omawia coach?

Praca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Na początku istotne jest niewątpliwie ukształtowanie dwustronnego zaufania oraz swoistego rodzaju więzi, które są potrzebne do tego, żeby pojawiły się planowane efekty. W czasie początkowych rozmów – które mogą być prowadzone za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych lub przez telefon – coach pozna też priorytety, cechy charakteru i umiejętności swojego klienta oraz uzgodni z nim plan działania. Podczas współpracy najczęściej odbywa się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych odstępach), które trwają mniej więcej 90 minut. Ostatnie spotkanie to natomiast okazja do podsumowania działań i ustalenia, na ile klient będzie sobie radził z konkretnymi trudnościami samodzielnie. To, które zagadnienia będą analizowane podczas sesji coachingowych jest zależne od priorytetów klienta – może to być zwiększenie jego efektywności albo podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje personalne albo zawodowe

Na coaching można zdecydować się w wielu przypadkach. Jednym z głównych argumentów przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest chęć kompletnego użycia skrytego potencjału celem rozszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog może również w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, zwiększając stopień zadowolenia oraz ucząc, w jaki sposób poskramiać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]