Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do magazynowania dużych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest również doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w przeróżnych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.