Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą przemysłowego druku 3D? Nie czekaj! Skieruj się na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii FDM – kolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystania materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]