Dla firm – leasing samochodu

Dla firm – leasing samochodu

Leasing samochodu jest mechanizmem powszechnie stosowanym przez współczesne korporacje i spółki. Tego typu procedura sprawia, że mamy szansę zaopatrzyć biuro w nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarowe. Sprawdźmy więc na czym polega leasing samochodów i co sprawia, że jest tak popularny.

Czym jest leasing samochodu

Leasing to najpopularniejsza forma dzierżawy samochodów do celów firmowych, a jego najważniejsze zasady definiuje specjalna umowa. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie między innymi sposobem rozliczania podatków. Taka forma wynajmu firmowej floty samochodów jest zdecydowanie tańsza niż kupno, nie wymaga wkładu własnego, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy sprawnie przyznać pracownikom auta służące do transportu zaopatrzenia, odwiedzania klientów oraz innych celów.

Leasing samochodu – fachowe doradztwo

Leasing samochodów dodatnio rzutuje na całą firmę – nie musimy martwić się o środki na nierzadko niesprawne i używane auta ani zaciągać niekorzystnych zobowiązań. Mogą z niego skorzystać nawet małe przedsiębiorstwa, które nie posiadają sporego kapitału. Wszystkie czynności są proste, a leasingodawca nie prześwietla naszej zdolności kredytowej. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając optymalnego rozwiązania, najlepiej zdać się na specjalistyczną pomoc instytucji zajmujących się pośrednictwem.