Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Nie posiadasz doświadczenia w tej dziedzinie? Skontaktuj się z doradcą zawodowym Kraków

Specjalistyczne doradztwo zawodowe pozwala ujawnić Twoje mocne strony i spożytkować skryty potencjał. Na czym obecnie polega coaching kariery? Czemu opłaca się rozwijać swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – ćwiczenia z umiejętności miękkich oraz kompetentne przygotowanie dokumentów i szkolenia z umiejętności miękkich

Coaching kariery odbyty z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale również doświadczonym pracobiorcom, którzy czują strach przed przemianami w sektorze zatrudnienia, pragną obronną ręką przetrwać restrukturyzację w przedsiębiorstwu bądź przygotować się do przejścia do nowej pracy. Wykwalifikowany doradca zawodowy wspiera na kliku płaszczyznach – pokazuje jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i pozytywnie przebrnąć rekrutację oraz jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, które przydają się w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się także wsparciem w właściwym opracowaniu dokumentów, np. portfolio osiągnięć, listu motywacyjnego czy Curriculum Vitae, tak, aby zwracały uwagę ewentualnych pracodawców, a przez to zwiększyły prawdopodobieństwo, iż kandydat zostanie dopuszczony do rozmowy. Nie bez wpływu jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z głównych aspektów, który wysoko sobie cenią rekruterzy.

Coaching kariery – komu zalecamy z niego skorzystać?

Pragniesz sterować swoją karierą zawodową tak, by wreszcie osiągnąć sukces na rynku pracy? A może planujesz zmienić branżę, lecz nie wiesz, jaka praca da Ci spełnienie i równolegle porządna wypłatę? Coaching kariery spowoduje, iż poznasz swoje silne oraz słabsze strony, zaczniesz posługiwać się czające się w Tobie możliwości i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny doradca zawodowy wspomoże także managerów wysokiego stopnia tudzież innych wysoko kwalifikowanych pracowników szukającym fachowego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje uzgodnione, czego oczekuje uczestnik, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba konsultacji z coachem kariery pozwoli dotrzeć do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]