Badania psychologiczne kierowców – do jakiego specjalisty się udać?

Badania psychologiczne kierowców – do jakiego specjalisty się udać?

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź www.badaniabielsko.pl

Na sytuację na drogach w największej mierze wpływają umiejętności prowadzących poruszające się po nich auta. Naprawdę ważne jest to dla kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich sytuacji istotne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych profesji w myśl przepisów muszą w odpowiednim terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem napisać na ich temat parę zdań. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychotechniczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one postać konwersacji z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na pytania dotyczące zachowań w ekstremalnych przypadkach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich urządzeniach, w czasie których badana jest zdolność szybkiego reagowania, podzielność koncentracji, postrzeganie prędkości czy widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy pamiętać, iż nie dla wszystkich ich rezultaty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę podnieść. Jak? W sieci znajdziemy liczne filmy prezentujące działanie urządzeń, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]