Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Ze strony internetowej wysyłany jest spam? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? To jedynie parę z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku potrzebne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić profesjonalistom od tego typu zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd baz danych oraz plików strony

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki htaccess oraz wp-config. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące ryzyko kolejnych ataków. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, ponieważ odwrócenie wszelkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż podobna sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]