Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Chcesz nabyć baseny? Koniecznie odwiedź tę stronę

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa bądź pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także halę basenową albo ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]