Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Zamów sklejki szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]