Pokrycia dachowe od polskiego producenta – poznaj ich zalety

pokrycie dachowe

Pokrycia dachowe z blachy znowu wypierają z rynku stosowane przez dziesięciolecia popularne dachówki ceramiczne i betonowe. Wiele zalet tego typu pokryć dachowych przyczyniło się do tego, iż są one rekomendowaną opcją nie tylko dla odbiorcy indywidualnego, ale też dla deweloperów.

Pokrycia dachowe z blachy – czy warto się na nie zdecydować?

Blachodachówki wygrywają na rynku budowlanym z kilku powodów. Przede wszystkim są dużo lżejsze niż dachówki ceramiczne, co przekłada się na mniejsze obciążenie konstrukcji dachu, a przy tym też ułatwia przewóz i wyładunek tych modułów. Struktura profilu nowoczesnych pokryć dachowych powoduje, iż ich montaż jest nie tylko nieskomplikowany, ale i mniej czasochłonny niż założenie dachówek ceramicznych, które są nieduże, przez co ich perfekcyjne rozłożenie zajmuje zwykle dużo więcej godzin. Następną ważkim atutem pokryć dachowych z blachy jest opcja dopasowania ich do właściwie dowolnej, również niezmiernie skomplikowanej, struktury dachu, bo blachodachówkę można bez przeszkód dociąć na wymiar. Pokrycia dachowe z blachy sprawdzą się świetnie zarówno we współczesnym budownictwie, jak i perfekcyjnie pasuje do starszych obiektów, głównie dlatego, że mocno przypomina tradycyjne dachówki ceramiczne. Blachodachówki wyróżniają się także większą szczelnością. Poza tym łatwo je czyścić. Na dobrą sprawę wystarczy do tego odpowiednio miękka szczoteczka i spłukanie wodą, a w przypadku bardziej opornych zabrudzeń np. preparat do czyszczenia pokryć powlekanych.

Gdzie kupić nowoczesne blachodachówki wysokiej klasy?

By kupić pokrycia dachowe najwyższej jakości nie musisz szukać daleko. Na rodzimym rynku od trzydziestu lat działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się obszerny wybór blach trapezowych, paneli dachowych i blachodachówek. Wyroby te można dostać w stacjonarnych punktach handlowych producenta, rozproszonych na obszarze czterech województw południowo-wschodniej Polski: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Chlubą REGAMET są produkty z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), cechujące się dużą odpornością na rdzewienie, uszkodzenia mechaniczne, a także powstawanie zarysowań. Firma Regamet kładzie nacisk wszechstronną obsługę klienta, więc prócz swoich produktów oferuje także akcesoria dachowe (przykładowo włazy dachowe czy obróbki blacharskie) oraz dachówki ceramiczne i betonowe innych znanych producentów.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08