Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Chcesz zamówić pergolę lamelową w Warszawie? Kliknij tu.

Masz swój dom z dużym ogrodem i myślisz się jak najlepiej wykorzystać tę przestrzeń, żeby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Zamierzasz spędzać jak najwięcej godzin na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość korzystać z takiego wypoczynku niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pergola tarasowa – osłona przed opadami oraz słońcem

Pergole są elementem stałym lub mobilnym, czyli składanym i rozkładanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni najczęściej wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje kryty taras, co częstokroć wyraźnie rozszerza przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe chroni mieszkańców oraz ustawione pod nim przedmioty przed promieniami słońca oraz opadami. Wiele obecnych w sprzedaży wzorów pergoli tarasowych można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Wypada wspomnieć, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można zamontować także we wnęce między dwoma murami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i solidnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w całości wykonane z drewna są już rzadkością.

Nowoczesne projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dają dość duże możliwości dopasowania ich pod względem rodzaju i koloru poszycia oraz wielkości. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą również modele zaopatrzone w dodatkowe udogodnienia, między innymi skuteczne systemy odprowadzania wody, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, jakkolwiek nadal oferowane są pergole sterowane ręcznie.

Pergola materiałowa i lamelowa?

Osoby, które zdecydowały się na budowę pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego i lamelowego. W pergoli lamelowej zadaszenie skonstruowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność światła wpadającego przez zadaszenie lub całkowicie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (na ogół jest to trwała i wodoodporna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można zupełnie zamknąć albo otworzyć, względnie zostawić je w części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań znakomicie się sprawdzają, zatem wybór którejś z tych opcji zależy już tylko od preferencji nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Adres firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]