Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Jeśli szukasz okien drewnianych, koniecznie odwiedź tę stronę.

Okna drewniane powszechnie wybierane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny materiał daje estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest istotnym atutem tego typu okien. Jakie są jeszcze względy, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, barwę bądź inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne istotne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia wielkie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd i stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, tworząc piękne kształty. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać fakt, iż jest bardzo dużo skutecznych metod poprawiania żywotności drewnianych okien, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi środowisku. Wszystko to sprawia, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]