Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Szalunki Peri kupisz na https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, zwane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one niezbędne do tego, aby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się także podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z drewnianych desek czy też grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może zostać wykorzystana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – wielu wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone z drewna, metalu lub sklejki, a także łączyć w sobie dwa a nawet trzy materiały. Na ogół jednakże korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a całą strukturę scalają łączniki, narożniki, belki i głowice ze aluminiowe lub stalowe.

Wynajem szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Firmy na co dzień zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować pojedynczy obiekt. Nabycie wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłoby opłacalne . Znacznie rozsądniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]