Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to surowiec masowo wykorzystywany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako element dekoracyjny w środku budynków, ale także na zewnątrz. Zastanówmy się zatem co tak naprawdę przesądza o jego powszechnym wykorzystywaniu.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie popularnym surowcem używanym podczas wykańczania lokali mieszkalnych oraz ich fasad. Występuje w różnych barwach – od łososiowego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i formą – wyróżniamy płytki spłaszczone, faliste, połyskujące, o ciętych obrzeżach. Niektóre odmiany piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie pełni funkcję dekoracyjną – w lokalach mieszkalnych, na ścieżkach i jako element okładzinowy. Stanowi idealny składnik na podjazdy, fontanny oraz wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny – doceń naturalne piękno

Kluczową cechą piaskowca jest jego niezwykła niewrażliwość na drażniące czynniki środowiskowe. Płyty okładzinowe są w stanie prezentować się estetycznie przez nawet 30-40 lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu niskich temperatur, deszczu i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i sprowadzanych z Indii.