Na co zwrócić uwagę kupując okna energooszczędne

Na co zwrócić uwagę kupując okna energooszczędne

Jeśli chcesz zamówić okna energooszczędne, odwiedź tę stronę

Odporne na czynniki atmosferyczne okna energooszczędne to podstawa, o której warto pamiętać przy ocieplaniu nieruchomości. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w rozmaitych wersjach. W jaki sposób są stworzone i co zapewniają?

Okna energooszczędne – wyprodukowane z sosny i meranti

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych surowców – m. in. dębu i modrzewia. Odznaczają się znakomitymi atrybutami, dzięki czemu dorównują oknom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed zimą. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność drewna lub oleju opałowego. Współczynnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas zyskujemy komfort termiczny w budynku. Ciepło nie wydostaje się na zewnątrz, a przez szczeliny nie przedostaje się wiatr z zewnątrz.

Okna energooszczędne – ciesz się wyjątkową ciszą w mieszkaniu

Podejmując się ocieplenia budynku przeanalizujmy następny zasadniczy parametr – stopień Rw. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z ulicy. Niezwykle istotne są również dokładne okucia okienne – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Nowoczesna technika zapewnia wyciszenie niepożądanego zgiełku oraz oszczędność opału, warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]