Elementy budowlane – dźwigary

Elementy budowlane – dźwigary

Szukasz dźwigarów? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, a także przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są także niezbędne przy budowie sklepień – wtedy ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z z jakich surowców wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego istotną cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być pieczołowicie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak sosna, buk, topola i olcha. Niezwykle istotne jest również właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień parają się budową wielokondygnacyjnych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Na szczęście firmy, które tylko okazjonalnie przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]