Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Szukasz domów z drewna Kraków? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach drewnianych nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, mających alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]