Dlaczego budowa domów szkieletowych cieszy się popularnością?

Dlaczego budowa domów szkieletowych cieszy się popularnością?

Tutaj sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie budowę domów szkieletowych

Ostatnio mnóstwo osób podejmuje decyzję o budowie własnego domu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeśli chodzi o stosowane technologie. Teraz sytuacja wygląda całkiem inaczej. Na zwrócenie uwagi zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego typów domów?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. W jego wnętrzu umieszczana jest izolacja termiczna, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku na ogół wykorzystywane są płyty drewnopochodne, a nawet popularna sklejka. Taki sposób wykonania zapewnia wielkie możliwości, jeśli chodzi o stosowanie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których można wykończyć elewację domu. Śmiało zdecydować się można na tynk strukturalny, deski, a także cegłę klinkierową, która dzisiaj jest niezwykle modna i cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów ścian. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak wykonana konstrukcja zazwyczaj określana jest mianem ramowej. Do wzniesienia domów o konstrukcji szkieletowej stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać 18 %. Potem drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych odbywa się naprawdę błyskawicznie, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno projekt, jak i sama budowa to działania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wtedy można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie będą popełnione wielkie błędy, które mogą odbić się niekorzystnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie świetnych specjalistów nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]