Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Skieruj się tutaj, aby zamówić budowę domów drewnianych przeszklonych

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także znacznymi stratami energii. Aktualnie wygląda to całkiem inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]