Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Chcesz zamówić ściąg szalunkowy? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]