Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym powodem, przez który na witrynę online może być zastosowany ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Naruszają one normy uczciwego SEO opracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją adresu w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów promujących najeżonych wieloma odnośnikami. Występuje także proces wymiany linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne metody zostaną wykryte, a to wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 30 podstron.

Jaka firma rozwiąże problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że gdy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie daje stuprocentowego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zgłośmy się do doświadczonej firmy pozycjonującej. Profesjonaliści automatycznie zdiagnozują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.