Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Sprawdź informacje o wyprawach górskich

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]