Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Dowiedz się więcej o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają w głównej mierze kurczące się już lodowce, niepowtarzalne widoki, jak również możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]