Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Korzystna oferta wycieczki w Himalaje.

Himalaje razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma wiele czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Źródłem kłopotów bywa też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Lhotse

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]