Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Szukasz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl

Górskie wyprawy mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromnym uznaniem cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]