Trekkingi – o czym pamiętać?

Trekkingi – o czym pamiętać?

Trekkingi - tutaj zobaczysz unikalną ofertę

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne umiejętności – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe akcesoria, czyli buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią stabilizację również na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je można także latem. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – polscy górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]