Tenis dla dzieci

szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy oraz parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze lekcje mogą chodzić już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]