Dresy sportowe – nie tylko ochrona przed chłodem i wiatrem

Dresy sportowe – nie tylko ochrona przed chłodem i wiatrem

Więcej o dresach męskich Hummel.

Dres to dla mężczyzn jedno z najwygodniejszych ubrań, używane zarówno do uprawiania sportu, jak i w czasie odprężającego próżnowania w domowym zaciszu. Zakładany jest ochoczo przez profesjonalnych sportowców, gwiazdorów czy poważnych przedsiębiorców, wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie swobody ruchów. Dres od dawna nie jest już uważany wyłącznie za odzież sportowa, ale wciąż jest to jego główne wykorzystanie. I każdy kto uprawia sport nawet nieregularnie, powinien mieć w swojej garderobie przynajmniej jeden dres sportowy.

Dres sportowy i jego oddziaływanie na jakość ćwiczeń

Niektórzy uważają, iż można wrzucić na siebie byle jaką koszulkę i spodenki i już jesteśmy gotowi do ćwiczeń. To nieprawda – dobrze dobrana odzież sportowa zauważalnie podnosi nie tylko efektywność, ale i komfort ćwiczeń. takim ubiorem są też dresy sportowe. Należy mieć na uwadze, iż dres powinien mieć poprawnie dobrany rozmiar, co zagwarantuje optymalną swobodę ruchu ciała, a zarazem nie pozwoli, żeby w czasie rozgrzewki bądź ćwiczeń będą irytować na przydługie nogawki. Dres jest de facto odzieniem niezastąpionym dla osób trenujących przez cały rok – umożliwia ćwiczenia pod gołym niebem również w zimowe dni, chroniąc ciało przed śniegiem bądź lodowatymi powiewami wiatru. Natomiast latem dres sportowy umożliwia też regulację temperatury organizmu. Nakładając dres można zminimalizować prawdopodobieństwo udaru cieplnego. Dres zasłania większość powierzchni ciała przed promieniowaniem UV, co w dużej mierze może ograniczyć ryzyko przegrzania. Ważne jest, żeby latem podczas ćwiczeń używać dresu sportowego uszytego z materiału, który gwarantuje znakomity przepływ powietrza oraz prędko schnie, dzięki czemu na upoconym dresie nie będą rozwijać się grzyby oraz bakterie.

Czy opłaca się nabyć dres sportowy od znanego producenta?

Odpowiedź na to zagadnienie jest raczej oczywista – warto posiadać stroje wyższej jakości, a taką niezaprzeczalnie jest odzież sportowa wyprodukowana przez uznanego producenta. Jest to wbrew pozorom opłacalne, bo markowy dres sportowy będzie dużo bardziej wytrzymały na przetarcia i naprężenia, w związku z tym długo się nie zniszczy, co wynagrodzi po kilku miesiącach poniesiony na niego wydatek. Należy zaakcentować, iż marki, które osiągnęły już pewną pozycję w branży odzieży sportowej, ciągle troszczą się o jej utrzymanie, z tej przyczyny ich ubrania z kolejnych serii odzieżowych muszą zachować wysoką jakość.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]