Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Sympatycy czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one porywające, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się zdumiewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie wpisane do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą liczbą baszt skalnych, turni i skalistych grani, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż ponad dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują niezwykle strome stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wyznaczono w nich także sporo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość turystów mających już doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz także interesująco zimowe miesiące

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach turystycznych zaopatrzonych w liny zabezpieczające. Scenariusz ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji i metod przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto oraz Tofanów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]