Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

W tym miejscu uzyskasz odpowiedź na pytanie, jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty albo standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania manualnego, a przy tym na wyeliminowanie potencjalnych błędów nieraz wynikających w czasie tego procesu.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej setki faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]