Dlaczego leasing jest tak opłacalny?

Dlaczego leasing jest tak opłacalny?

Leasing bez wątpienia jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców instrumentów finansowych. Nie może to jednak zaskakiwać, gdyż jego duże zalety powodują, że leasing bywa doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym optymalizację kosztów związanych z działalnością przedsiębiorstwa. W szczególności z uwagi na fakt, iż w naszym kraju ratę leasingową interpretuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak korzystny wpływa także to, iż pozwala on na zdobycie niezbędnych do prowadzenia firmy dóbr bez konieczności ich kupowania. Na jakich zasadach konkretnie jednak polega leasing? O czym powinniśmy pamiętać decydując się na tę metodę finansowania?

Leasing – czym jest?

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W krajach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, jednak w Polsce są to pojęcia różne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie regulować raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zazwyczaj są auta, które zasilają flotę przedsiębiorstwa, urządzenia niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa albo sprzęt do biura. Po zakończeniu umowy udostępnione dobra powinny zostać zwrócone do leasingodawcy, który zwykle odsprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Korzystny leasing – jak go wybrać?

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest mnóstwo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, że trudno wybrać wśród nich tę najlepszą – niezbędne do tego będą odpowiednie kwalifikacje. Z uwagi na to, że nie każdy przedsiębiorca je posiada, wybierając leasing, najlepiej zrobimy korzystając z doradztwa specjalisty. Przed wyborem oferty warto zatem odwiedzić doradcę finansowego, który powie, jak wyszukać ofertę odpowiednią dla naszych możliwości oraz zagwarantuje, iż leasing rzeczywiście okaże się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.