Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Rozwody, separacje, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każdy etap sprawy w bezbolesny dla niego sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zamknięcie. Takie podejście wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę tylko pod kątem prawnym.