Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych w Małopolsce znajdziesz tutaj.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc często z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

By przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której szybko znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o atrakcjach w Małopolsce z myślą o zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego