Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz więcej informacji o skiturach? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Większość turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam przeważnie wyłącznie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, jednak przynoszące dużo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym odpoczynkiem w górskiej chacie z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich czar podczas dość intensywnych, jednak dających dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]