Podłoża ogrodnicze – poradnik

Podłoża ogrodnicze – poradnik

Prace ogrodnicze wymagają używania odpowiednich podłoży, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość składników mineralnych

Zastosowanie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać zachwycające rośliny, dlatego szalenie ważne jest dobranie wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Produkty dostępne na rynku tworzą np. torf, ziemia liściowa, minerały sztuczne, perlit. Ziemie różnią się od siebie skalą kwasowości, właściwościami chemicznymi i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – trawy i krzewy na dachu

Planujesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak smagliczki, trawy ozdobne i skalnice. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych dachach.