Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź http://bit.ly/32ViZSl.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednak następuje ta długo wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od owego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, że to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich tworzenia dopiero od paru stuleci, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Platyna, drogie kamienie, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednak możliwości dowolnego łączenia różnych kamieni i metali są szerokie. Oprócz diamentów stosuje się rubin, topaz czy szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że mężczyzna winien wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Koszt zakupu zależny jest od kilku elementów: wykorzystanego kamienia, designu, surowca czy ilości karatów, w związku z tym każdy odszuka elegancki, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego koszt nie jest najważniejszy. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]